אודות האתר

אתר פניני הלכה למורים נועד לסייע למורים בהוראת ההלכה על פי ספרי פניני הלכה. באתר תוכלו למצוא חומרי עזר, חידונים, שאלות ומבחנים לטובת מורי ההלכה.חלק מתכני האתר הם תוצר של מכון הספרים הר ברכה וחלקם באדיבות מורים המלמדים פניני הלכה ששיתפו אותנו לתועלת הציבור.החומרים מסודרים לפי נושאים וקטגוריות על מנת לתת לכם את התכנים בצורה נגישה וקלה .אנו מקווים שהשימוש בדפי העבודה והמדריכים יהיו לך לעזר.נשמח לקבל ממך חומרים שהכנת/ קיבלת לשיתוף עם מורים נוספים.מומלץ להירשם לרשימת התפוצה של האתר לקבלת עדכונים על תכנים חדשים שזמינים למורים.

* אם מצאתם באתר תוכן שלכם שנכנס בטעות או ללא קרדיט – פנו אלינו.

הרב אליעזר מלמד

הרב אליעזר מלמד

ראש הישיבה ורב היישוב הר ברכה, בוגר ישיבת מרכז הרב ומתלמידיו המובהקים של הרצי"ה קוק זצ"ל.בסדרת 'פניני הלכה' מבקש הרב, להנגיש את ההלכה לכולם באופן שתהיה בהירה ומובנת. וכן, לבסס את לימוד ההלכה בעם ישראל כגשר לחיבור בין האידיאלים והרעיונות האלוקיים אל חיי המעשה כדרך לתיקון עולם במלכות ש-די.

סדרת פניני הלכה

סדרת ספרי הלכה המקיפה את כל ההלכות המעשיות בלשון בהירה וקולחת, מהרעיון האמוני העומד בסיס ההלכה, דרך העקרונות, הכללים ועד ההלכה למעשה.
ההלכות מובאות תוך התייחסות למנהגי העדות השונות, וכן עוסקות בשאלות המעשיות במציאות המתחדשת בחברה המודרנית ועם החזרה לארץ ישראל.
נושאי הספרים: ברכות, תפילה ותפילת נשים, שבת, חגים ומועדים, כשרות, שמיטה ויובל, מצוות בין אדם למקום ובין אדם לחברו.